şenapa gıda40 yıldır nesilden nesile geçen başarımızın temeli çiftçilerin ihtiyaclarını en doğru şekilde analiz etmektir.

Yıl, siyah beyazlı yıllardı. Hayatımızda henüz renkler ve teknolojik aletler yer almıyordu. İmkânlar kısıtlı, hayaller ise sınırsızdı. Bir adam vardı o yıllarda. Adı, Cevdet Uğur. Tam 40 yıl öncesinden, o siyah beyaz yıllardan bu günleri görerek atmıştı adımlarını.

Tek başına attığı kocaman adımıyla; derin ufku, koca yüreği, içindeki üretme arzusu, çalışkanlığı ve azmiyle tam 18 yıl başında durdu Şenapa Gıda’nın ve bu 18 yıla büyük başarılar sığdırdı. Türkiye’nin ilk yem fabrikası olan Yatağan Yem’in satış bayiliği ve sonraki yıllarda Pınar Yem’in bayiliği ile kazıdı adını sektöre. Çalışkandı; yılmıyor, yorulmuyordu üretmekten. Azimli ve dürüsttü, bu yüzden tüm kapılar ona açılıyor o da başarıyla yoluna devam ediyordu…

O yıllardan bu günlere çok şey değişti. Zaman ilerledi, hayat gitgide hızlandı ve yeniliklerle tanıştık. Yılları bıraktık ardımızda. Evet tam 40 yılı bıraktık geride. Babadan oğula, dededen toruna geçen başarı öyküsü yazdık bu 40 yılda. İsimler değişti, nesiller değişti ama Şenapa Gıda’nın kalite ve güvenilirliği hiç değişmedi.

Daha çok çalışmaktan hiç gocunmadık. Yorulduk deyip de işin başından hiç ayrılmadık. Her gün; güneşin bereketi, alın terinin güveni, bileğin gücü ve aklın rehberliği ile açtık fabrikamızın kapısını. Bize güvenen yerli ve yabancı iş ortaklarımızla büyüdük, ufkumuzu genişlettik.

Yem sektöründe adını tüm dünyaya duyurmuş olan CP Yem’ in Türkiye’deki fabrikalarına ve yerli pek çok işletmeye hammadde tedarik ettik. Bölgemizin en yüksek yem satış kapasitesine sahip olduk.

Gelişen teknoloji ile günümüz dünyasının ihtiyaçlarını karşılama anlamında hizmet alanlarımızı genişlettik ve ihtiyaca yönelik çözümler sunmaya başladık.

Hayvan çiftliklerinde üreticinin ihtiyaç duyacağı her detayı düşündük. Çiftliklerinin ürün tedarik, kurulum ve teknoloji aşamaları, çiftlik ekipmanları, çiftlik teknoloji makineleri kurulumu ve servis hizmeti, çiftlikler için hijyen ve dezenfektan ürünleri ile ne zaman profesyonel bir destek arasalar hep yanlarında olduk.

Yem üretimi, yem, hammadde, mısır tohumu, petshop ürünleri satışı yapıp sevkiyat gerçekleştirirken hızlı ve zamanında hizmet sunduk.

Sadece hizmet alanımız değildi büyüyen, fabrikalarımız ve depolarımız da büyüdü. Bu gün, 5bin m2 açık alan, 2bin m2 kapalı alandan oluşan ana depo, 5bin ton hammadde stok alanı ve 500 m2 perakende satış depomuz bulunmaktadır.

Ana depomuzda saatte 20 ton mısır kurutma, günde 150 ton kapasiteli arpa ezme tesisi bulunsa da, bizi başarıya götüren ne geniş tesisler ne de güçlü makineler değildi. Güvenilirliğimizin ve başarımızın ardında, işini çok seven ve her biri özveri ile çalışan emektar bir ekip vardı. Profesyonel, çalışkan ve samimi bu ekip ile büyüdük aslında.

İş ortaklarımızla aramızdaki bağ da bu özveri ile güçlendi ve dünya devi CP Yemin Bölge Bayiliği, ABALIOĞLU YEM Bölge Bayiliği ve mısır tohumunda Dekalb Firmasının Bölge Bayiliği Şenapa Gıda’ya teslim edildi.

Sizce de köklerimiz değil midir bizi başarıya ulaştıran?

Biz böyle inandık ve köklerimizden gelen başarıyı geleceğimize taşımayı hedef seçtik kendimize.

Tam 3 kuşaktır devam eden yolculuğumuzda bize inanan, bize güvenen, bize bu gücü veren ve bize ilham olan tüm çalışanlarımız, paydaşlarımız, iş ortaklarımız ve tüm müşterilerimize teşekkürler…

Biz yarınız; çünkü sektörümüzün güvenilir yanıyız…