Size etkinlik ve esneklik kazandıran zekice tasarlanmış robotlu sağım sistemleri.

DairyRobot R9500, inek için süt sağım sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve zamandan büyük ölçüde tasarruf etmenize yardım eder.

Sağım robotunun tasarım esnekliği, tercih ettiğiniz inek trafiği tarzında isteğe bağlı sağım veya değişmez sağım süreli grup sağımdan birini seçmenize imkan tanır ve size grup tipi sağımın avantajlarını sunar. Hangisini tercih ederseniz edin, DairyRobot R9500 çok sayıda ineği ağırlayabilir ve onların laktasyonunun her aşamasını çiftliğinizde yeni bir zeki ve otomatik sağım sistemi ile yönetmenizde size yardımcı olur

Premium süt kalitesi için otomatik bir sağım sistemi

GEA’nın kendini kanıtlamış In-Liner Everything teknolojisi, sağım işleminin her aşamasını yerine getirir; meme uyarımı, meme ucu temizliği, ön-sıyırma, süt toplama ve son-daldırma işlemlerinin tamamını tek bir bağlantıyla gerçekleşir. Tamamı meme ucu kabı içerisinde gerçekleşen bu dengeli, hızlı ve konforlu proses, robotlu süt sağım tesisinizin verimini maksimuma çıkarırken mükemmel kalitede süt alımı için de anahtar faktördür.

Meme bölümünde ezber bozan bir mastit tespiti

GEA robotlu süt sağım sisteminizi, konusunda öncü ve mastitin erken tespitini kolaylaştıran sensör-tabanlı teknoloji ile birleştirin. Süt akışı esnasında, opsiyonel GEA DairyMilk M6850 hücre sayım sınıfları sensörü her bir inekte her sağımda her bir meme bölümünü herhangi bir kimyasal madde veya ayıraç kullanımı olmadan izler. Her bir meme bölümünde gerçekleştirilen hücre sayım analizi sayesinde, subklinik mastit enfeksiyonlarını daha hassas bir doğrulukla tespit edebilir ve daha hızlı tedavi süresinin avantajından faydalanabilirsiniz. Sensör teknolojisi piyasadaki hiçbir rakibine benzemez ve sürünüzün meme sağlığını sürekli korumanıza yardımcı olur. 

Yüksek teknoloji ile donatılmış güvenli ve fonksiyonel çalışma ortamı

İneğin engelsiz bir şekilde görüntülenebilmesi ve meme ucuna kolay erişim ve MilkRack sayesinde operatör, yavruların eğitimi için, ineklerin özel ihtiyaçları için veya inekleri kurulamak için süt sağım sürecine DairyRobot R9500 ile dilediği an rahatça müdahale edebilir. Olaylar gerçek-zamanlı olarak, geniş bir dokunmatik ekranda okunması kolay grafikler halinde görüntülenir. Sadece birkaç tıklama ile, hayvan sağlığı hakkında güncel bir görüntüye ulaşabilir veya süt sağım parametrelerini izlemeye devam edebilirsiniz. Bu derece sofistike bir teknoloji ve kullanıcıya yönelik elverişli özellikler ile, yönetim faaliyetleriniz mümkün olan en verimli şekilde hızlıca yerine getirilebilmektedir.

İneğin konforu ve verim için tasarlanmış bir süt sağım robotu

DairyRobot R9500’ün kompakt ayak izi, ister yeni bir ahır inşa edin isterseniz eski bir ahırı yenileyin, tesisinize sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Giriş ve çıkış kapıları sonuna kadar açılır ve dayanıklı uç kafes her boyuttaki ineği takma işlemi için nazik bir şekilde en iyi konuma doğru ilerletir. MilkRack, ineğin altından sessiz ve konforlu bir şekilde kayar ve Time-of-Flight (ToF) teknolojisine sahip en modern 3D kamera meme ucu kabını hassas bir şekilde takar. Süt sağım işlemi tamamlandığında, hidroformlu yem yalağı kapatılır. Bu, kapı açıldığında ineği sağım robotunu daha hızlı bir şekilde terk etmeye teşvik eder.


 

Otomatik ve daha az karmaşık süt sağımı

GEA DairyRobot R9500 basit ve akıllı bir süt sağım teknolojisidir. Süt sağım robotunun güçlü performansı, elverişli bakım ve minimum sarf malzemesi ve enerji kullanımıyla 7/24 çalışma kapasitesinin bir araya gelmesi sonucu sağlanır. DairyRobot R9500 ile, dört kutuya kadar tek Besleme Ünitesine bağlanabilir. Bu şekilde, bir vakum pompasını, kompresörü, süt ve genç hayvan sütü hattı ve tank bağlantısını paylaşırlar – bu da daha az donanım ve daha az sistem karmaşası anlamına gelir. Bu durum, tüm işletim tüketimlerini düşürür ve daha fazla kutu kullanarak daha fazla kar elde edersiniz.

Yeni DairyRobot R9500 robotlu sağım sisteminin en son özelliklerine göz atınGEA FarmView ile her zaman güncel kalın

Servis dostu tasarımı ile GEA FarmView, GEA süt sağım robotunuzu daha kolay yönetmenizi sağlar. Sistem izleme yazılımı, sapma gösteren değerler hakkında sizi anında bilgilendirerek işletim anında performans parametrelerini optimize etmenizi sağlar. Dilerseniz, GEA servis ortağınız çevrimiçi teşhis için otomatik süt sağım sisteminize uzaktan erişebilir

Maksimum performans için güvenilir servis ortakları

Bir GEA süt sağım robotunu tercih ettiğinizde, GEA daha ilk günden yanınızdadır. Otomatik süt sağım sistemleri konusunda uzman olan sertifikalı bir bayi, GEA’nın kapsamlı dünya ağı sayesinde her zaman yanı başınızdadır. GEA bayisi, planlama ve kurulum aşamasından süt çiftliği faaliyetlerinizde üretim proseslerinizi mükemmelleştirmeye kadar sizi destekler. Eğer herhangi bir sorun yaşanırsa, bir GEA destek ekibi göz açıp kapayana kadar yanınızda olacaktır. Kesintisiz erişilebilirlik ve hızlı yanıt süresi ile, süt ürünleri çiftliğiniz için size sahip olduğumuzun en iyisini sunuyoruz.

Garfat Çiftlikleri AR&GE sorumlusu Adam Garfat, GEA robotunu kurduğu ilk

 

Etkin takma işlemine imkan tanıyan kamera özelliğinden çok memnunuz. Ayrıca, hepsi bir arada liner sistemi ile, temizlik, süt sağımı ve daldırma işlemleri kolayca tek bir hareketle halloluyor,” diyor Adam Garfat.