20 Yıllık gübre separasyon uzmanlığı ile en üstün kalitede yatak üretebilen bir sistem sunmaktayız.

Xpress, diğer gübre separasyon sistemlerinden gübre liflerini lif bütünlüğünü değiştirmeden sıkıştırabilme özelliğiyle ayrılmaktadır. Xpress'in lif kalitesi, havaya karışan lif miktarını sınırlarken, aynı zamanda inek meme ucuna yapışan lif miktarını da azaltmaktadır. Bu sistemlerden çıkan lifler, hayvanlarınız için mümkün olan en iyi konforu sağlar.

Anahtar Özellikler

  • Kaskat Silindir Pres Sisteminin bir çok konfigürasyonu mevcuttur ve esnekliği, 45 ila 300 hayvanın günlük gübresinin 1 saat içinde işlenmesini sağlar.
  • Sıkıştırma adımı sayısına ve sistem konfigürasyonuna bağlı olarak kuru madde katı çıktısı oranı %34'e kadar ulaşabilmektedir.
  • Her bir elek silindir, küçük beygir gücüne sahip elektrikli bir motor tarafından çalıştırılır (1.5 HP – 1.1 kW).
  • İki hava balonu, kauçuk silindir üzerinde sabit basınç uygulayarak düzgün çalışmasını sağlar.
  • Ağır işe uygun çift konik makaralı yatak uzun ömürlü çalışma sağlar.
  • Hızlı temizleme için çelik silindirlerin iç kısmına kolay erişim.
  • Tek parça ½" (13 mm) kalınlığında UHMW'den yapılmış sıyırıcı, elek silindirin yüzeyindeki lift katmanını çıkartır.
  • Kolay temizlenen, yapışmaz paslanmaz şekil kanal.
  • Bir susuzlaştırma uygulaması gerçekleştirirken, besleme haznesi içindeki gübre seviyesini izlemek ve çıkan katı madde içeriğini maksimuma çıkartmak üzere birincil silindir presin hızını ayarlamak için XPress'e bir ultrasonik sensör takılabilir.

İşlev Açıklaması

XPress, sistem konfigürasyonuna bağlı olarak yatak veya kompost üretiminde gübre lif nemini azaltmak için kullanılır. Sıkıştırma öncesinde bir susuzlaştırma işlemi yapılması gerektiğinde Xpress, bir Eğimli Elek Separatör veya Dikey Susuzlaştırıcı ile birlikte, veya gübrenin susuzlaştırma işlemi yapmadan sıkıştıracak kadar yoğun olduğunda bir Regülatör Tankı ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Sıvı ekstraksiyonu, amaca yönelik olarak gereken kuru madde oranına bağlı olarak liflerin iki silindir arasında bir, iki veya üç kez sıkıştırılması ile gerçekleştirilir. Üst kauçuk silindir lifi, kalan sıvının dışarı akmasını sağlayan paslanmaz çelik bir elek formundaki ikinci silindire sıkıştırır.