Sınırlı miktarda yatak malzemesi içeren serbest durak gübresinin tahliyesi için.

Futuro, hidrolik tahrikli bir pistona sahip düşük güçlü bir pompadır. Tahliye odası içindeki büyük kanatlı vanalar, süt çiftliği gübresinin yer altı hattından tahliyesi için basınçla devreye girer. Ağır işe yönelik Futuro’nun kanatlı vana tasarımı, kum, talaş, ahşap rendesi ve doğranmış saman çöpü gibi yatak malzemelerini sınırlı miktarda içeren gübrenin elleçlenmesine olanak sağlar. Futuro pompa, çapraz oluk temizleyiciden veya nokta dönüşlü yükleyiciden gübre toplamak için bir besleme haznesi girişi ile ya da yer çekimiyle beslenmek için bir emiş borusu ile donatılabilir. Futuro hidrolik pistonlu pompayı GEA tarafından sunulan en güvenilir ekipmanlardan biri yapan özelliklerini keşfedin.

Anahtar Özellikler

 • Mevcut motorlar: 5 veya 7.5 HP (5.5, veya 3.7 kW).
 • Paslanmaz çelik pompa tüpü.
 • Yumuşak işletim için düşük basınçlı mekanik ters çevirme sistemi.
 • Pirinç rakor üzerine monte edilmiş ve uzak gres hatları ile yağlanan paslanmaz çelik kanat milleri.
 • Giriş kanadının tamamen kapanmasını sağlamak için aşağı hareket manivelası.
 • Sifonlama döngüsü esnasında boşaltım kanadını kapalı tutmak için yaylı yuva.
 • Pompanın her iki ucuna cıvatalanmış manuel giriş ve boşaltım giyotin vanaları. Giyotin vanalar ayrıca hidrolik silindirli olarak da mevcuttur.
 • Tahliye odasına erişim.
 • Pompa üzerindeki uzak gres hatlarına kolay erişim.
 • Pompa, otomatik olarak veya kontrol paneli üzerinden manuel olarak başlatılmak üzere monte edilebilir.12¾" (324 mm) veya 16" (406 mm) deşarj.

Uygulama

Yoğunluğu ¼" (6 mm) ile 1½" (38 mm) arasında değişen sıvı gübreyi serbest duraktan ana depoya bir yer altı hattı üzerinden tahliye eder.Performance varies according to installation, manure consistency, quantity and type of bedding. Water addition may be required required.Performans, tesisata, gübre yoğunluğuna, miktarına ve yatak türüne göre değişmektedir. Su eklenmesi gerekebilir.

Futuro Modelleri

Servis çukuruna bir besleme haznesi ile montaj - pompanın oluğa takılan bir sıyırıcı veya nokta dönüşlü yükleyici tarafından beslenmesi gerekiyorsa, besleme haznesi pompa girişine yerleştirilir.
Emiş borusuyla montaj - Pompanın toplama çukurundan yer çekimi ile beslenmesi gerekiyorsa, pompa girişine bir emiş borusu yerleştirilmelidir.

Çalışma Prensibi

Sifonlama döngüsü (piston yukarı hareketi) esnasında gübrenin vakum etkisi ve basıncı, boşaltım kanadını kapanmaya zorlar ve giriş kanadı ise tahliye odasını gübreyle doldurmak için açılır.During the evacuation cycle (piston down stroke) the pressure forces the intake flapper to close and the discharge flapper to open to transfer the manure from the evacuation chamber to the discharge line.;

A manual guillotine shut-off valve on the intake and discharge prevents flow back through the pump when not in use and isolates the pump for maintenance. A hydraulic control for the guillotine valves is available in option.Giriş ve boşaltımdaki bir manuel giyotin kesme vanası, kullanılmadığı zamanlarda akışın pompadan geri dönmesini önler ve bakım için pompayı izole eder. Hidrolik kontrollü giyotin vanalar da opsiyonel olarak mevcuttur.

 • Hidrolik güç ünitesi
 • 5 veya 7.5 HP (5.5, veya 3.7 kW).
 • Elektrikli yağ ısıtıcısı mevcuttur.