Sağım sonrası ve sağım öncesi meme bakım ürünleri ile mastitis ile mücadele edebilirsiniz. İneklerinizin sağlıklı memelere sahip olmasını sağlayarak, somatik hücre sayısını düşürür; veteriner maliyetlerini en aza indirger ve sütteki kayıp gün sayısını azaltırsınız. Böylelikle verimliliğinizde büyük artışlar sağlarsınız.

Mastitis önüne geçmenin en iyi yolu, bakterilerin memeyi enfekte etme imkanını en aza indirgeyen sağlıklı memelerle başlar, böylece yıl  boyunca mastitis problemlerini azaltabilirsiniz.

GEA’ın sunduğu sağım sonrası ve sağım öncesi meme hijyeni ve bakım ürünleri, ineklerinizin memelerinin sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlar.

Sağım öncesi meme temizliği – DermaPre F
Sağımdan önce meme temizliği ve bakımı için kullanılan köpüklü daldırma ürünü. DermaPré sağım öncesi daldırma ürünü, laktik asit bazlıdır ve hızlı etki gösterir.

Cilt dostu pH değeri sayesinde, optimum meme temizliği ve son derece etkili bir köpük sağlar. İnce gözenekli köpük formülü sayesinde tüketim miktarı son derece azdır.

DermaPré ile temizlenmiş memeler, hijyenik süt sağımı için hazırlanmış olurlar.

Sağım sonrası meme hijyeni – Daldırma ve Sprey Ürünler
LuxDip 50 B – Bariyerli sağım sonrası daldırma ürünü

Sağımdan hemen sonra riskli bir dönem başlar: sağım esnasında açılan memelerdeki meme kanalı ancak 30 ila 60 dakika sonra kapanır. Sağımdan sonra fiziksel bariyerin ortadan kalkması ile birlikte, meme bezleri enfeksiyon riskiyle karşı karşıyadırlar.

LuxDip 50 B, %100 koruma ve mükemmel bakım özelliklerine sahip sağım sonrası bariyerli daldırma meme hijyen ürünüdür.

LuxDip 50 B, memeleri dezenfekte eder ve aynı zamanda tahriş olan meme cildinin yeniden oluşmasına yardımcı olur. Memeleri yumuşak ve esnek tutar.