İleri teknoloji ile donatılmış rotary süt sağım sistemi, geleneksel sağım sistemleri ile karşılaştırıldığında birim zamanda daha çok ineğinizin sağılması anlamına gelir. Havai tesisat bulundurmayan açık tasarım, GEA AutoRotor Global süt sağım sisteminin temizlenmesini ve bakımını kolaylaştırır.

Sistem, verimli, düşük bakım maliyetli ve son derece dayanıklıdır. Süt sağım sürecinize AutoRotor yüksek performans çözümü getirecektir.

GEA AutoRotor, size ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri seçme şansı verir. Bu esneklik, doğru opsiyonları seçerek yatırımınızın geri dönüşünü hızlandırır.

AutoRotor Global Rotary Süt Sağım Sistemi, sizi yüksek sağım hızına ulaştırır 

Rotary süt sağım sistemi’ndeki sürekli ve kesintisiz sağım döngüsü, diğer sağım sistemlerine göre saat başına daha fazla ineğinizi sağabileceğiniz anlamına gelir. AutoRotor Global ayrıca, sağımcı sayınızı azaltır ve karlılığınızı artırır.

  • Rotary platformu yavaş yavaş ve sessizce kendi ekseninde döner
  • İnekleriniz direkt olarak sağım duraklarına ayrı ayrı ve otomatik olarak gönderilir
  • Sağımdan sonra, inekleriniz dönen platformu terk eder

Hayvan dostu bir tasarım ile stressiz çalışma ve nazik sağım

Süt sağım işlemi, AutoRotor Global ile inekleriniz için bir kat daha rahattır. İneklerinizi sağımhaneye götürmek bile sakin ve stres içermeyen bir süreçtir. Sağım durakları, ineklerinizin yeterli alana sahip olmaları için ve çevrelerine açık bir görüş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kaymaz zemin ve yuvarlak hatlı demir aksam sağımhanede ineklerinizin yaralanmasını önler.

Elektronik süt kontrol panelleri ve sürü yönetim sistemi

Çiftliğinizde karlılığınızı artırmak için, AutoRotor Global sağım sistemine doğrudan entegre edilebilen Dematron gibi elektronik sağım kontrol cihazlarını öneriyoruz. Dematron kontrol panelleriyle donatılmış bir sağımhane, sağım sürecinde size optimum kontrol sağlar ve reaksiyon sürenizi hızlandırır. Tek bir dokunuşla çok az sayıda sağımcı ile büyük sürülerinizi hızlı bir şekilde sağabilirsiniz.

Kullanıcı dostu sürü yönetim yazılımıyla birlikte; bir bakışta eksiksiz ve güvenilir, sürünüzdeki hayvanlara ilişkin verilere ulaşabilir, geleceğinize ışık tutabilirsiniz. Yem tüketiminden süt verimine, kızgınlık tespitinden ineklerinizin sağlık durumuna kadar, her bir ineğiniz için son dakikaya kadar veriler toplanır. Yıl boyu toplanan verileri özel talepleriniz doğrultusunda hazırlanan raporlar doğrultusunda da çiftlik performansınızı analiz edebilirsiniz. Sürü yönetim sistemi ile birlikte, geleceğinizi ve karlılığınızı etkileyecek kararlarınızın temelini oluşturan güvenilir verilere sahip olacaksınız.

AutoRotor Rotary Süt Sağım Sistemi’ni ayrıcalıklı kılan diğer özellikler

Eğimli beton platform – çelik karoseriden daha güçlü, daha sessiz ve daha dayanıklıdır
Ayarlanabilir platform hızı ve acil stop – sağım operatörü, farklı gruplar için platformun dönüş hızını ayarlayabilir ve acil durumlarda platformu durdurabilir
Geniş büyüklük seçenekleri – 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40, 50, 60, 72 ve 80 duraklı modelleri mevcuttur. Ayrıca 70 ° açılı veya 90 ° paralel durak seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz
Sağımhane tasarımı – MET FARM Tasarım Ekibi, yeni sağım merkezinizin verimliliğini maksimuma çıkaracak özelleştirilmiş bir kat planı tasarlamak için sizinle birlikte çalışacaktır

Subway tasarım

Opsiyonel subway tasarımı, ekipman yatırımınızı sağımhanenin ıslak, sert elemanlarından koruyan daha temiz bir çalışma ortamı sağlar. Aynı zamanda subway mimari, sağımhane bakımlarınızı çok daha kolay hale getirir; sağım esnasında ineklerinizi huzursuz etmeden teknik servis sisteminize bakım yapabilir.