GEA'nın Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odası, hem inekler hem de sağım görevlileri konfor ve rahatlığı bakımından standartları belirlemektedir!

GEA'nın Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odası, sağım görevlileri için inanılmaz derecede rahattır ve orta ile büyük ölçekli süt tesislerinde ürün çıktısını önemli miktarda arttırmaktadır. Akıllı tasarımı ve çeşitli yenilikçi çözümleri, söz konusu büyük sürülerin sağımı olduğunda standart belirleyicidir. Bundan fayda sağlayan sadece sağım görevlileri olmaz, inekler de fayda sağlar.

Global 90i Kenardan-kenara sağım odasının avantajlarına genel bakış:

  • Hızlı ön taraftan çıkış ve hızlı hayvan konumlandırması ile yüksek ürün çıktısı
  • MultiLine işletim paneli, sağım görevlisi için oldukça kullanışlıdır ve hassas bileşenleri korur
  • Esnek ön kol ile tek, tek indeksleme
  • Sağlam ve dayanıklı konstrüksiyon
  • Daha fazla inek konforu için açık tasarım ve geniş geçitler
  • Süt sağım durakları ayrı, ayrı ve birbirlerinden bağımsız olarak açılabilir

İnekler sağım çukurundan sağım odasına girdiğinde kontrol

Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odasının geçitleri, ineklerin sağım odasına hızlı ve stressiz girişi için özellikle geniştir. Kapıların optimum tasarımı, hayvanları rahat bir şekilde sağım duraklarına yönlendirir. Kenardan-kenara düzen daha az yer kaplar ve büyük sürüler daha küçük bir alanda sağılabilir. Hayvanlar sağım çukurundan sağım odasına girdiğinde kontrol edebilirsiniz. Burada giriş ve çıkış kapıları üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

MultiLine işletim paneli elektronik aksamları korur ve işinizi kolaylaştırır

Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odasının sağım çukuru, GEA'nın yenilikçi MultiLine işletim paneli tarafından yönetilmektedir: Sağım kontrol cihazları baş hizasında elverişli bir şekilde monte edilmiştir ve sağlan, paslanmaz çelik ön kısım ile korunmaktadır. GEA'nın Tam Çözüm stratejisinin bir parçası olarak Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odası, her sağım kontrol cihazı ile uyumludur. Ayrı, ayrı bileşenlerin tamamı birbirleri arasında bağlantılıdır, o nedenle bütün süt sağım prosesini herhangi bir duraktan kontrol edebilirsiniz. Bu da size zaman kazandırırken verimliliği arttırır. İnek ayrıca süt sağım pençelerinin kolayca bağlanması için ideal olarak konumlandırılır. Esnek ön kol ise bir başka önemli çözümdür: Hayvanın omuzlarına nazik bir basınç uygulayarak pozisyonunda kalmasını sağlar. Çalışma alanınızın temiz kalmasını sağlamak için global 90i, sağım çukurunu koruyan ve atıkları otomatik olarak çeken bir paslanmaz çelik gübre oluğuna sahiptir.

Stressiz, rahat bir sağım için açık tasarım

İnekler ayrıca GEA'nın Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odasının akıllı tasarımından fayda sağlar. Açık düzeni, sağım odasına girişi stressiz bir deneyim haline getirir. GEA, ineklere daha fazla hareket özgürlüğü sağlayan basit bir sağım durağı tasarımı kullanmak konusunda bilinçli bir karar almıştır. Esnek ön kol, sistemin hayvanları ek stres yaratmadan otomatik olarak endekslemesini sağlamaktadır. Ayrıca ineklerin hapsolmuş gibi hissetmemeleri için ön kısmı net bir şekilde görebilmeleri sağlanmıştır. Daha konforlu, rahat inekler daha yüksek kalite süt üretirler.

Yüksek ürün çıktısı ve ek modül ve bileşenlerle esnek şekilde genişletilebilme

GEA'nın Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odasının yenilikçi önden çıkışı, ürün çıktısının arttırılmasında anahtar faktördür:

  • "Hızlı-Çıkış", ön kolları açmak suretiyle hayvanların sağım odasından sadece bir kaç saniyede çıkmasını sağlar.
    Bu da grupların çok kısa bir sürede değiştirilebilmesi anlamına gelmektedir.
  • Her bir kol ayrı ve diğerlerinden bağımsız olarak açılarak hayvanların tek, tek süt sağım odasından çıkarılmasını sağlar.

Önden çıkış, hızlı giriş ve hızlı konumlandırma kombinasyonu ile Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odası, büyük sürüler için mükemmel çözümdür. Global 90i, 2x50 süt sağım durağına ev sahipliği edebilmektedir. Ve bu yeterli değilse, süt tesisinizin değişen gereksinimlerine uyum sağlamak üzere her zaman ek modüller monte edebilirsiniz. Ayrıca tam olarak ihtiyaçlarınıza yönelik uyarlanmış bir süt sağım odası oluşturmak için farklı sağım odası bileşenleri arasından seçim yapabilirsiniz. Global 90i Kenardan-kenara süt sağım odası ayrıca hassas bileşenleri sağım çukuru altında emniyetli bir şekilde muhafaza eden Alt-geçit sistemli olarak da mevcuttur.