EuroClass 1200/1200RE herringbone süt sağım odası inek konforunu, etkili zaman yönetimini, yüksek verimliliği, güvenliği ve sağlamlığı tek bir üründe birleştirmektedir.

EuroClass 1200/1200RE herringbone süt sağım odası sağım prosesini hızlandırırken, hayvanlarınıza karşı da naziktir. Bu sistem ile GEA, sağım işleminin iki en önemli unsurunu birleştirmektedir: uzun vadede yüksek kaliteli süt sağlayan hayvan dostu yaklaşım ve randımanı arttırmak için hızlı ürün çıktısı. EuroClass 1200/1200-RE'nin anahtar özellikleri, bütün sistemi net bir şekilde görebilmeniz ve ineklerinizi sağım odasında yönlendiren basitleştirilmiş geçitleridir. Bu ürün ile GEA, herringbone sağım odalarında standartları belirlemektedir.

EuroClass 1200/1200RE herringbone sağım odasına genel bakış

 • İneğe optimum erişim ve sistemi net bir şekilde görmek, sağım görevlisinin işini kolaylaştırır.
 • Hayvanlar, ön kapı üzerindeki bir indeks köşebendi sayesinde ideal şekilde konumlandırılır
 • Sağım durakları inekleri rahat ettirecek kadar geniştir.
 • Düzenli giriş sistemi ve yenilikçi Hızlı-Çıkış, verimi %15'e kadar arttırmaktadır.
 • GEA'nın elektronik sağım kontrol sistemleri ile uyumludur ve modüler şekilde genişletilebilir
 • Çeşitli boyları mevcuttur: EuroClass 1200 için 1x3 ile 2x24 süt sağım duraklarından 1200RE modeli için 2x8 ile 2x20 sağım duraklarına

EuroClass 1200/1200RE herringbone süt sağım odaları sistemi net bir şekilde görmenizi ve ineğe kolay erişmenizi sağlar

EuroClass 1200/1200RE herringbone süt sağım odasının akıllı tasarımı, iş proseslerinizin verimliğini büyük oranda arttırır. Bu da ineklerin sağım odasına girişiyle başlar:

 • Geçitler özellikle geniştir ve direklerle birbirlerinden ayrı monte edilmiştir.
 • Bu da ineklerin süt sağım duraklarına hızlı, güvenli ve stressiz bir şekilde girmeleri demektir.
 • Oraya vardıklarında hem sağım görevlisi hem de inek, durağın geniş boyutlarıyla rahat eder: Her bir hayvanın 120 cm alanı vardır, o nedenle mutlu ve sakin bir şekilde sağılabilirler.
 • Hayvanlar birbirlerine 30° ile konumlandırılır ve sağım duraklarının açık tasarımı, her zaman için kolay erişim ve görüş elde etmenizi sağlar - sağım esnasında optimum kontrol sahibi olursunuz ve net bir görüş elde edersiniz.
 • Optimum kontrol için elektronik süt yönetimi

GEA ile Tam Çözüm stratejimizden yararlanırsınız: Yenilikçi, modüler çözümler sunuyoruz. EuroClass 1200/1200RE herringbone sağım odasını süt tesisinizin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayarlanabilir. Sağım esnasında daha da fazla verimlilik için, MetaTron P/S 21 gibi elektronik sağım kontrol cihazları kullanmanızı öneririz, bunlar EuroClass 1200/1200RE herringbone sağım odasındaki sağım durakları üzerine doğrudan yerleştirilebilir. Bu da sağım odasında size optimum kontrol sağlarken müdahale sürenizi hızlandırır. İhtiyaç duyduğu tüm verileri elinin altında tutan sadece tek bir çalışan ile büyük sürüleri bile sağabilirsiniz.

Hızlı-Çıkışlı bir EuroClass 1200RE ile dönüş süreleri %50 azalır

GEA, daha da iyi verimlilik artışı için kendisini devamlı olarak daha iyi çözümler geliştirmeye adamıştır. Bu çabanın sonuçlarından bir tanesi de EuroClass 1200RE önden çıkışlı herringbone süt sağım odasıdır. Sistem Hızlı-Çıkış olarak anılmaktadır ve büyük sürülerde bile hayvanlarınızı hızlı ve nazik şekilde sağmanızı sağlar. Sağım odası çerçevesi otomatik olarak kaldırıldığında hayvanlar sağım odasından ileri doğru geniş bir geçit boyunca çıkar. DPNet kapı kontrol sistemi kullanarak çalışma alanınızdan kapı açılışını rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu da dönüş sürelerini %50'ye kadar azaltır, böylece verim %15 artarken, neredeyse aynı miktarda yer kaplar.