Bireyselleştirilmiş, nazik, yüksek randımanlı süt sağımı: AutoTandem süt sağım odası ile GEA, hem inek konforu hem de verimlilik bakımından en yüksek gereksinimleri karşılamaktadır.

Her inek farklıdır. Süt sağımının en hayvan dostu yöntemi, her zaman bireyselleştirilmiş yaklaşım uygulamaktır. O nedenle GEA, stressiz süt sağım prosesini yüksek seviyeli otomasyon ile birleştiren AutoTandem süt sağım odasını geliştirmiştir. Ayrı bölmelerde küçük sürülerden süt sağımı için kullanılabilir - tam otomatiktir ve grup sağım odalarına göre çok daha etkilidir.

Bireyselleştirilmiş sağım için: GEA AutoTandem süt sağım odası

AutoTandem süt sağım odası, diğer sağım odalarından tamamen farklıdır. Sağladığı faydalar özellikle küçük sürüler için uygundur:

  • Bireysel bölmeler ineğin ideal şekilde görülmesini sağlar ve prosesi stressiz hale getirir.
  • Her bir inek ayrı olarak tek başına sağılır - bu da sağım durağı başına ürün çıktısını %30'a kadar arttırır.
  • MultiLine kontrol paneli minimum gürültü emisyonu üretir ve hassas sağım odası bileşenlerini korur.
  • İnek bölmeleri esnek bir şekilde düzenlenebilir - her binaya uygundur.
  • Modern süt sağım odası bileşenleri yelpazesinden seçim yapabilirsiniz: Sağım kontrol üniteleri, sağım kolları ve pulsatörler

Bireyselleştirilmiş süt sağımı: iyi bir süt kalitesi ve sağım durağı başına daha yüksek ürün çıktısı

GEA AutoTandem sağım odası, yenilikçi bir konsepte odaklanmıştır: hayvan dostu ve bireyselleştirilmiş, yüksek otomasyonlu süt sağımı. Bu, süt sağım odasının eşsiz tasarımı sayesinde mümkün olmaktadır.

  • En iri hayvanlara bile konfor sağlamak için yeterli alana sahip çok sayıda bölme içerir.
  • Bölmeler, sağım çukuruna paralel olarak monte edilerek hayvanı net bir şekilde görmeniz sağlanır.
  • Ayrıca süt sağım pençesinin takılmasını kolaylaştırır.
  • Bölmelerden her biri, diğerlerinden bağımsız çalışır.

Bu da her bir ineğin ayrı, ayrı sağılması anlamına gelmektedir. Bu nedenle AutoTandem, sağımı daha uzun süren inekler için uygundur. Anahtar özellik: Bireyselleştirilmiş sağım prosesine rağmen süt sağım durağı başına ürün çıktısı %30'a kadar arttırılabilir. Bireyselleştirilmiş süt sağımı ayrıca grup baskısı olmadığı ve hayvanlar sakin şekilde sağıldığı için süt kalitesini de arttırır.

Süt sağım odanız için esnek yerleşim düzeni

AutoTandem süt sağım odası, süt tesisinize mevcut alandan bağımsız olarak monte edilebilir. Sağım bölmelerini istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. L veya U şekilli bir süt sağım odası ya da sağım çukuru solda veya sağda bulunan tek taraflı bir süt sağım odası oluşturabilirsiniz. Yapısal değişiklik yapmanız gerekmeyeceği için işletme maliyetleriniz de önemli oranda azalır. GEA, durumunuz için doğru tasarımı seçmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Süt sağım odanız için en son teknoloji: Sağım kontrol cihazları, sürü yönetimi ve pulsatörler

Tarımsal sistem sağlayıcısı olarak GEA, süt tesisiniz için size çeşitli yenilikçi çözümler sağlayabilir. AutoTandem süt sağım odanıza çeşitli sağım odası bileşenleri takılabilir. Bütün ürünler kesintisiz bir şekilde süt sağım odasına entegre edilir. AutoTandem süt sağım odası için, önemli bilgileri doğrudan sürü yönetim yazılımına gönderen DeMax ve MetaTron sağım kontrol cihazlarını öneririz. Hassas hayvancılık çiftçiliğinin geleceği için bu ilk adımdır. StimuPuls Apex pulsatör, ineklerin mümkün olan en nazik şekilde sağılmasını sağlar. Memenin tamamen ve nazikçe sıyrılmasını sağlar ve ayrıca meme üzerindeki gerilimi daha da azaltmak için PosiLactor veya PosiCare sağım kolları ile birleştirilebilir.