iCORE, bireysel sağım bileşenlerinin yönetimini alarak onları tek bir kesintisiz ve kullanımı kolay sistem halinde entegre eder.

Geleceği garantili sistem

Her bir dairede akıllı iCORE kontrol ünitesi yer almaktadır, ve bireysel otomasyon bileşenlerinin fonksiyonlarını entegre eder.

Otomatik Sağım Pençesi Çıkartıcısı (ACR) olarak bu akıllı sistem, basitlik ve kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır. ACR, operatörün sağım noktasında tam bir kontrole sahip olmasını sağlar. Piston başlığı üzerinde yer alan LED'ler ve uyarı lambaları işletim modunu ve sağım esnasında herhangi bir problem olup olmadığını gösterir. Merkezi bir kontrol ünitesinin bulunması, süt sağım odası için herhangi bir zamanda sisteminizi süt ölçümü, otomatik meme spreyleyici, sağım pençesi sanitizasyonu, çekme ve sürü yönetimi yazılımı gibi özelliklerle yükseltme imkanı sağlar. 

Gelecekteki otomasyon opsiyonları piyasaya sürüldükçe, bunları kolayca entegre edebileceğinizi, her sağım odasına gelecekteki otomasyon eklentilerinin yapılabileceği garantisiyle sırtınızı geriye yaslayabilirsiniz. 

 

Gerektiğinde bu müstakil otomasyon özelliklerini ekleyerek sağım odası otomasyon çözümünüzü adım, adım kurun.

Visoflow
Visoflow, serbest debi sensörü ile süt akışını ölçer ve sağım proses için gereken bilgileri verir. Böylece kontrol ünitesi, ideal vakum kapatma noktasını belirler ve pençe çıkartımını entegre eder.

 

 

 

 


 

Metatron MB
Metatron MB, süt randımanı ve iletkenliği gibi üretilen verileri alır. Bu ICAR onaylı ölçüm kutusu, süt debisini ve ineklerinizin tam süt randımanını hesaplar. iCore Metatron MB, süt randımanı ve iletkenliği gibi üretilen verileri alır. Doğruluk oranı oldukça yüksek olan bu ölçüm kutusu, süt debisini ve ineklerinizin tam süt randımanını hesaplar.

 

iNTELLAB
iNTELLAB, ineğinizin sütünün 5 anahtar ögesini ölçen devrimsel bir hat içi sensördür. Her bir sağımda, her bir ineğin süt randımanı, yağı, proteini, laktozu ve iletkenlik profili ölçülerek kaydedilir.

iCRS İnek Sabitleme
iCORE'a bağlanan sabitleyici, sağım tamamlanmamışsa veya alarm tetiklenmişse, ineği platform üzerinde tutar.


iPUD & iPUD HDD
Daire içinde otomatik ön ve son meme sprey sistemi, meme sağlığını kontrol eder. iPUD Baş Aşağı Ekran (HDD), iPUD'ın bütün fonksiyonlarını; işletim modunu gösteren, operatörlere görsel geri dönüt sağlayan, memenin aydınlatılmasını sağlayan ve sütteki pıhtı veya kanı kontrol eden arka aydınlatmalı sıyırma paneline sahip geniş bir gösterge paneli ile entegre eder. 

Pençe Durulama*
Pençe Durulama, her bir sağım sonrasında her bir sağım pençesini perasetik asit (onaylanıyorsa) ile durular ve sanitize eder, mastit oluşumuna neden olan bakterilerin yayılmasını önler.

*Sadece Aşağı İndirme ile birlikte monte edilir

Aşağı İndirme
Bu yenilikçi özellik, sağım pençelerinin ineklerin giriş çıkış yaptığı köprü alanı altına indirerek engelsiz bir giriş
ve çıkış sağlar.

Sürü Yönetim Yazılımı
Sürü yönetim sisteminin entegrasyonu, olanakları arttırır. Sürünüzün sütüne dair anahtar ögelerin alınması, kaydedilmesi ve analizi, süt üretimi, hayvan sağlığı ve beslenmesine dair anlık kararlar verilmesini sağlar ve sonuç olarak karlılığı arttırır.


Çekme
Hayvanlar, bulundukları grup veya ayarlı kriterlere göre otomatik olarak tasnif edilebilir. Bu da sağım esnasında üretkenliği arttırır. iCORE, Sürü Yönetim sistemi üzerinden CoreConnect ile bir sinyal gönderir, eğer hayvan kriterlere uygunsa otomatik olarak çekilir.