Türünün ilk örneği olan ürün, patentli teknoloji ile otomatik uygulanan sağım sonrası daldırmayı, sağım bittiğinde meme lastiği vasıtası ile birleştirir ve çıkartıldıktan sonra otomatik olarak geri yıkama yapar - inek sağım odasına her girdiğinde üstün bir süt toplama prosesi sağlar.

Otomasyonun inansan hatalarını azaltabildiği, işçilik ve verimsizliği düşürebildiği ve daha istikrarlı sağım prosedürleri sağladığı bir gerçektir. Bu avantajların birleşimi, devrimsel Apollo™Sağım Başlığında açık olup, sürünüzün süt kalitesini arttırabilir ve nihayetinde süt tesisinizi pozitif olarak etkileyebilir.

Apollo™Sağım Başlığı, GEA'ya özel yenilikçi, otomasyonlu bir sağım ünitesidir. Türünün ilk örneği olan ürün, patentli teknoloji ile otomatik uygulanan sağım sonrası daldırmayı, sağım bittiğinde meme lastiği vasıtası ile birleştirir ve çıkartıldıktan sonra otomatik olarak geri yıkama yapar - inek sağım odasına her girdiğinde üstün bir süt toplama prosesi sağlar.

Apollo™ Sağım Başlığı ile:

  • Meme uçları, ünite çıkartılmadan önce istikrarlı ve optimum şekilde sağım ünitesine daldırılır. 
  • Sağım ünitelerine her kullanım sonrasında sanitizasyon solüsyonu ile geri yıkama yapılır. 
  • Mastite neden olan patojenlere maruziyet azaltılır. 
  • İnekler daha az manuel adımda minimum stres ile sağılır. 
  • Sağım odasında daha az sayıda çalışan gerekir

Sonuçlar, süt üreticilerine aşağıdakileri sağlar:

  • Daha iyi süt kalitesi ve meme sistemi sağlığı. 
  • Daha az işçilik gereksinimi. 
  • Sağım odasında daha fazla ürün çıktısı. 
  • Daha iyi genel karlılık.

Optimum sağım sonrası daldırma uygulaması

Sağım sonrasında ineklere daldırma işlemi yapılması bakteriyel enfeksiyonları önler ve meme sağlığının korunmasına yardımcı olur, ancak daldırma işlemi doğru şekilde uygulanmalıdır. Apollo™Sağım Başlığı, ineklere her sağımda tam ve istikrarlı bir daldırma yapılmasını sağlar. Apollo™Sağım Başlığı, meme uçları halen vakum altında ve meme lastiği içinde esnetilmiş haldeyken her bir meme ucuna sağım sonrası daldırma uygulayarak meme ucu yüzeyini harici ortama maruz bırakmadan önce optimum şekilde daldırma maddesi ile kaplayarak sanitizasyon yapar.

Bu metot, daldırma maddesinin meme ucunun tüm katlarına ve kırışıklıklarına nüfuz etmesini sağlar ve sağım sonrası daldırma işleminin mastit önleyici faydalarını daha da arttırır. Uygulanan daldırma maddesi miktarı da ayrıca hassas olarak kontrol edilir. Bu, diğer metotlarla kıyaslandığında kullanılan daldırma maddesi miktarını da azaltabilir. Ayrıca uygulanan daldırma maddesinin daima temiz ve kirlenmemiş olarak muhafaza edilmesini sağlar.

Otomatik geri yıkama, mastitin önlenmesine yardımcı olur

Mastit ve hastalık taşıyan bakteriler, sağım ünitesi ile inekten ineğe taşınabilir. Apollo™Sağım Başlığı, otomatik geri yıkama bileşeni ile bakteri yayılmasını önler. Her bir ineğe tutarlı ve güvenilir şekilde sağım sonrası daldırma işlemi uygulandıktan sonra, Apollo™Sağım Başlığı üzerindeki her bir sağım ünitesine, ünite çıkartıldıktan sonra sanitizasyon solüsyonu ile otomatik geri yıkama yapılır. Dönüşümlü su ve hava darbeli sanitizasyon döngüleri, meme kapları ve sağım ünitesi haznesi içinde kuvvetli türbülanslar yaratır, bu da etkili bir geri yıkama için gereken toplam su miktarını; özellikle geleneksel, eski geri yıkama teknolojisi ile karşılaştırıldığında büyük oranda azaltır.

Geri yıkama, mastite neden olan bakterilerin inekler arasında transfer riskini azaltır ve ayrıca subklinik mastit riskini de azaltarak sürünüzün genel süt kalitesini ve meme sistemi sağlığını arttırır.