Hazır-karışım gıdanın otomatik olarak beslenmesi: GEA Serbest Durak Yemleyicisi, çiftliğinizde farklı grupları yemler - zaman kazandırıcı, temiz ve etkili bir şekilde.

Zaman-kazandırıcı, temiz ve hassas - bunlar, GEA Serbest Durak Yemleyicisinin avantajlarıdır. Otomatik yem vagonu, ilgili grup için hayvanlarınıza optimum besleme sağlar. Otomatik kontrol, hassas bir zamanlama ile düzgün bir çalışma sağlar ve operatör panelinden yorulmadan programlanabilir.

İlk bakıştaki faydaları:

  • Hazır-karışım gıdanın otomatik olarak beslenmesi.
  • Farklı gruplar için uygun besleme
  • Serbest Durak Yemleyicisinin her iki yanında azaltılan genişlik ve açıklık sayesinde durağınızda daha fazla alan açılır
  • Sık dağıtım ile optimum yem alımı ve kullanımı
  • Toplam 15 farklı yem grubu ve her grupta 3 yem içeriği ayarlama imkanı 

Otomatik besleme - etkili, zamanında, sessiz çalışan GEA Serbest Durak Yemleyicisi

Elle besleme çok fazla zaman alır. Her grup için yiyeceği ayrı, ayrı karıştırıp getirmeniz gerekir. Sonrasında ise yemleme tablasının temizlenmesi gerekir. Serbest Durak Yemleyicisi, bu konuda önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Otomatik besleme yapar, sadece optimum miktarda yem verir, çok az alan gerektirir ve harcanan süreyi azaltır.

Serbest Durak Yemleyicisi, yemi mikserden otomatik olarak alır

TMR beslemesi için Serbest Durak Yemleyici raylara, yani durağın tavanına monte edilir. Otomatik olarak duraklar boyunca miksere hareket eder ve gereken miktarda yem alır. Daha sonra ilgili grubun besleme tablası boyunca sessiz ve yavaşça hareket ederek yemi, belirlenen porsiyonlar halinde her bir hayvanın önüne temiz şekilde dağıtır. Sistem hem size önemli miktarda zaman tasarrufu sağlar, hem de ideal miktarda yem dağıtır.

Serbest Durak Yemleyici sessiz çalışır ve optimum yem kullanımı sağlar

Süt ürünleri çiftliğinizde besleme prosesleri için Serbest Durak Yemleyici kullanarak hem zamandan hem de alandan tasarruf edersiniz. Konteyner, yemi besleme tablası üzerine dağıtacak şekilde yapılmıştır. Bu da besleme tablasının sadece iki metreye ayarlanabileceği anlamına gelmektedir. Ayrıca otomatik besleme vagonu istikrarlı bir şekilde sessiz ve dilediğiniz aralıklarda çalışır. Sadece hangi gruba hangi yemin ne zaman verileceğini programlamanız gerekir. Yemin düzenli olarak verilmesi optimum yem kullanımı sağlayacağından dolayı süt kalitesinin sürekli olarak yüksek kalmasını, hayvanlarınızın mümkün olan en iyi şekilde yetiştirilmesini sağlarsınız. Serbest Durak Yemleyici üç farklı boyuta sahiptir. Böylelikle GEA, her ihtiyaca uygun bir model sunabilmektedir.

Modüler tasarımı sayesinde esnek bir şekilde büyütülebilir

Serbest Durak Yemleyici modüler bazda büyütülebilir: MVM Mikser ile veya büyük GM17 ya da MM8 depoları ile birleştirebilirsiniz. Bu da TMR beslemesini çiftliğinize mükemmel şekilde uyarlamanıza olanak sağlar. İlgili yazılım ile hangi grubun hangi besini ne zaman alacağına karar verebilirsiniz. TMR besleme prosedürünün tamamı böylelikle tek bir çalışma prosesine indirilir: Serbest Durak Yemleyicinin programlanması. Ayrıca sistemin sağladığı verilerden faydalanabilirsiniz. Hafızaya alınan besleme seansları bazında beslenme davranışını analiz edebilir, optimizasyon olanaklarını belirleyebilirsiniz.