Otomatik yemleme ve karıştırma: Mix & Carry, iki iş prosesini birleştiren ve iş yükünüzü önemli oranda azaltan tam otomasyonlu bir yemleme vagonudur.

Tartım, karıştırma ve dağıtım: Bu işlerin tamamı GEA Mix & Carry otomatik yemleme vagonu tarafından yapılmaktadır. Otomatik TMR yemleme, yoğun insan gücü gerektiren işlerinizi azaltır ve yemleme esnasında optimum kontrol sağlar. Sonuç olarak daha yüksek süt hacimleri ve yem maliyetinden büyük tasarruf sağlanır.

Otomatik yemleme: bilgisayar kontrollü, hassas ve bireysel gruplar için
 • 6.5m³ MVM yem mikseri, otomatik dağıtım için yemi bağımsız olarak karıştırır
 • Belirlenen grupları gereksinimlerinize uygun olarak besler
 • Toplam 15 farklı yem grubu ve her grupta 30 yem içeriği ayarlama imkanı

Etkili manuel TMR yemleme, süt çiftliğinizdeki her grup farklı, ayrı ayrı karıştırılan ve doğru ineğe götürülmesi gereken yem karışımlarını aldığı için oldukça zaman alıcıdır. Mix & Carry yem vagonu bu iş adımlarınızı sizin için yerine getirir ve iş yükünü önemli oranda azaltır.

Düzenli aralıklarla bilgisayar-kontrollü karıştırma ve besleme

Mix & Carry yem vagonu, efor sarf etmeksizin bilgisayarınızdan programlanabilir. Hangi miktarlarda ve karışım oranlarında yemin hangi zamanlarda ahırınızdaki hangi gruplara verileceğine siz karar verirsiniz. Programlama sonrasında yem vagonu TMR yemini kendisi bir araya getirir ve yemi doğru zamanda yem tablası üzerine dağıtır. Zaman kazandırmasının yanı sıra başka avantajları da vardır: Yemleme işlemi tam zamanında, doğru porsiyonlarda yapılır, böylece ineklerin sağlıklı yem alması sağlanır. Optimum miktarlarda hassas besleme, yem maliyetlerini azaltır.

Otomatik yemleme prosesi istatistik kayıtlarını tutar ve size önemli veriler sağlar

Tüketilen yemi ve karıştırma oranlarını bilgisayar-yardımlı yemleme ile otomatik kaydedersiniz. Yemleme prosesini optimize eder ve kaydedilen veriler bazında yeme göre içeriği hassas bir şekilde izlersiniz. GEA'nın Mix & Carry ürünü işinizin büyük kısmını yapmakla kalmaz, aynı zamanda iş akışınızın analizinde ve optimizasyonunda yardımcı olur - böylece süt çiftliğiniz gelecekte çok daha iyi sonuçlar elde eder.

TMR yemlemesine bütünsel çözüm: modüler ve alan tasarrufu sağlayan sistem

Mix & Carry, TMR yemlemesi modüler sisteminin bir parçası olup sabit bir yem mikseri, temel yem stoklaması için silolar ve yazılımdan oluşmaktadır. TMR yemlemesini bu modüler sistem içinde ihtiyaçlarınıza göre ayrı modülleri birleştirerek tasarlayabilirsiniz, örneğin Mix & Carry yem vagonu ve GM17 ya da MM8 yem silosunu kombine edebilirsiniz. Bilgisayar kontrol ünitesi, her zaman için modüllerin kontrolünüz dahilinde olmasını sağlar ve TMR yemlemesindeki ana unsurdur. Ayrıca yem vagonunun üstün tasarımı ile alandan tasarruf edersiniz: Mix & Carry sadece iki metre genişliğinde bir yem tablası gerektirir ve yemi her iki taraftan dağıtabilir.

TMR yemlemesi için esnek GM17 ve MM8 yem silolu yem deposu.

Yem deposu, otomatik yemlemenin önemli bir unsurudur. Yem içeriği depodan miksere ve oradan da yem tablasına gider. Yem deposu için mükemmel sistem, iş yükünün mümkün olduğunca azaltılabilmesi için kesintisiz bir şekilde otomatik yemleme prosesine entegre edilebilmelidir. Sistem sağlayıcısı olarak GEA, MM8 besleme haznesi ile çiftliğinize doğru çözümü hassas bir şekilde sunar.

GM17 veya MM8 siloları ile yem depolama: ilk bakıştaki avantajlar
 

 • Mevcut sisteminiz için mükemmel depolama çözümü: Mix Feeder, Serbest Durak Yemleyicisi, Mix & Carry, Bantlı Yemleyici ile uyumludur
 • Dayanıklı malzemeler ve iyi bir işçilik sayesinde sağlamdır ve çok az bakım gerektirir.
 • Temel yemin aşınmaz yem silosunda temiz şekilde depolanmasını sağlar
 • Çiftliğinizle birlikte büyüyebilir: modüler tasarımı sayesinde esnek bir şekilde genişletilebilir
 • Sabir yem mikserine, yem vagonuna veya konveyör bantlı yem sistemlerine otomatik çıkış

Yemin aşınmaz, paslanmaz çelik siloda nazik ve temiz şekilde depolanmasını sağlar

TMR yemlemesinde temel yemin depolanması, temiz ve kuru bir alanda yapılmalıdır. Ayrıca yem, ek temizlik işlerini önlemek için temiz bir şekilde dağıtılmalıdır. GEA yem siloları sığırlarınız için yemin nazik ve temiz bir şekilde depolanmasını sağlar. Silolar aşınmaz paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Yem silosunu otomatik yemleme prosesine entegre ederek zaman ve işçilik maliyetlerinden tasarruf edersiniz.
Yem silosunun en büyük avantajı, çiftliğinizdeki otomatik yemleme prosesine kesintisiz entegrasyonudur: Yem silosu istenilen miktarda temel yemi otomatik olarak sabit yem mikserine, yem mikseri vagonuna veya doğrudan yem bandına aktarır. Size tek bir adım kalır: yem silosunun düzenli olarak temel yem ile doldurulması. Mükemmel boşaltma için yem silolarının yemi, dağıtım haznesinin arka kısmından yem çıkışına taşıyan makaraları vardır. Yem depolaması ile ilgili gereksinimlerinize bağlı olarak yem siloları farklı açılarda monte edilebilir. Böylece kontrolör, yemin yem bandı üzerine bırakılmasını düzenler, buradan yem mikserine veya doğrudan otomatik GEA yem vagonuna aktarılır. Bu şekilde yem silosu, kesintisiz bir şekilde entegre olarak çiftliğiniz için komple çözüm olur.

Çiftliğinizle birlikte büyüyen yem deposu: MM8 yem silosu esnek bir şekilde genişletilebilir

Çiftliğinizin gereksinimlerini karşılamak için GEA, MM8 yem silolarını modüller halinde sunmaktadır. Çok sayıda modülden, süt çiftliğinizin yemleme ihtiyaçlarına göre mükemmel şekilde uyarlanmış bir yem deposu oluşturabilirsiniz. MM8'i ayrıca herhangi bir zamanda ek modüllerle genişletebilir, yem deponuzun kapasitesini arttırabilirsiniz -böylece her zaman sürünüzün büyümesi ile paralel büyütebilirsiniz.

Her sistem için esnek ve uygun: MVM yem mikseri TMR'yi nazik ve etkili şekilde karıştırır.

Yem mikseri, TMR yemlemesinde temel unsurdur. Yem karışımındaki temel içerikleri karıştırarak hazırlar ve sizi büyük bir yükten kurtarır. Otomatik yemleme için tek bir cihaz, iş yükünüzün azaltılmasına büyük bir katkı sağlar ve diğer önemli işleriniz için size zaman kazandırır. MVM Mikser ile GEA, çiftliğinizdeki otomatik yemlemeyi daha verimli hale getiren ve besleme vagonlarınıza mükemmel bir eklenti olan yüksek performanslı yem mikserini geliştirmiştir. Otomatik bantlı ve vagon beslemesi ile uyumludur.

MVM otomatik yemleme mikseri: ilk bakıştaki avantajlar
 

 • Yemi tam otomatik, hızlı ve dikkatli şekilde karıştırır
 • Yemin yapısı korunur
 • Uzun ömürlüdür ve az bakım gerektirir
 • Modüler Sistem: Mikserin boyunu ve yem çıkışının konumunu siz seçersiniz
 • Otomatik konveyör bantlı yemleme sistemleri ve otomatik yemleme ile uyumludur 

Yem karıştırma: GEA MVM Mikser ile nazik ve tam otomatiktir

MVM Mikserin en güçlü yanlarından biri de nazik işlemesidir: Her türden yemi, mikser içindeki büyük sonsuz dişlilerin yardımıyla eşit şekilde karıştırır. Böylece sığırlar tarafından absorbe olan ve sindirilen bir yem karışımı üretilmiş olur. Sonuç olarak MVM Mikser ile otomatik yemleme, çiftliğinizde süt kalitesinin arttırılmasına doğrudan katkı sağlar. Gerek yeşillik, saman gerekse ot, yemin türü önemli değildir. Balyanın boyu ve çekli de önemli değildir, çünkü MVM Mikserinin konik şekilli sonsuz dişlileri her boy ve şekille baş edebilir. MVM Mikser ile otomatik yemleme, sizi yorucu balya doğrama işinden de kurtarır.

MVM Mikser: Üstün kaliteli malzemeleri ve akıllı tasarımı sayesinde bakım gerektirmez ve dayanıklıdır

MVM Mikser sizi yoğun iş gücü gerektiren bakım operasyonlarından kurtarır. GEA, paslanmaz çelik gibi sağlam ve dayanıklı malzemeler kullanır ve sonsuz dişlilerin çalıştırılmasında üstün kaliteli ekipmana güvenir. Böylelikle, yağ banyosu içinde daha büyük makara yatakları, MVM Mikserinin mükemmel sessizlikte çalışmasını sağlar ve sizi ek bakım işlerinden kurtarır.

MVM Mikserin modüler tasarımı sayesinde TMR yemlemesi için esnek sistem

Sistem sağlayıcısı olarak GEA, MVM Mikseri mevcut sisteminize kesintisiz şekilde entegre edilebilecek şekilde otomatik yemleme için tasarlamıştır. Farklı boylara ve yem çıkışı konumuna sahip farklı MVM Mikser versiyonları arasından seçim yapma imkanınız bulunmaktadır. Süt çiftliğinizin gereksinimlerine göre 8 ila 30 metre küp arasında değişen kapasiteleri seçebilirsiniz.

Asansörle yem çıkışı yan veya ön tarafta konumlandırılabilir. Aynı zamanda asansörün kademesini - Bantlı Yemleyici ile konveyör bantlı yemleme veya otomatik Serbest Duraklı Yemleme yem vagonu kullanmanızdan bağımsız olarak - TMR yemleme sistemine göre ayarlayabilirsiniz. Modüler sistem sayesinde ahırınızda tam otomatik yemleme sağlanabilir - yem içeriklerinin depolanmasından, yemin karıştırılmasına ve çıkışına kadar.