Otomatik yemleme, tarım endüstrisinde giderek daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. GEA'nın uzmanlığı sayesinde her bir hayvanı tek, tek besleyebilirsiniz. İhtiyaca-yönelik düzenlemelerin sürü yönetiminde pozitif etkisi vardır ve etkili bir çalışma şekli geliştirmenize yardımcı olur. otomatik yemleme, sürünüzün pozitif gelişiminde anahtardır. Burada, DariyFeed C 8000 otomatik yemleme sisteminin temel avantajları ve özelliklerine genel bir bakış verilmiştir:

  • Hayvan tanımlama ve otomatik yemleyici sayesinde her bir sığır, randımanına fiziksel durumuna bağlı olarak bireysel şekilde beslenir
  • Yemleme sisteminin hacim ayarlı dağıtıcısı, her bir sığırın bireysel gereksinimine uygun şekilde miktarları tam olarak oranlamanızı sağlar
  • Bireysel oran ve tüketim değerleri için bir özel listesi oluşturabilirsiniz
  • Oranlama hem otomatik hem manuel olarak ayarlanabilir

Yemleme sistemi ayrıca hayvan konforunu da arttırır: Otomatik yemleme, sürünüzde fazla veya yetersiz beslemeyi önleyerek metabolik problemleri azaltır.

Çeşitli farklı yem türleri için otomatik yemleme

DairyFeed C 8000 otomatik yemleyici, en yeni besinsel gelişmeleri hesaba katar. Yemleme kutusundaki sensörler, her bir sığırın kimliğini belirler ve tanır. Kutular, yüksek kaliteli paslanmaz çelik yem tekneleri ile donatılmıştır. Yemin türü ve sunumu ile porsiyon boyu, fonksiyon bakımından bir fark yaratmaz. Kıvamı ne olursa olsun, sofistike hacim ayarlı dağıtıcılar yemi tam olarak ölçer. Otomatik yem sistemi özellikle esnek ve sürdürülebilirdir: DairyFeed C 8000 otomatik yemleyiciler ile dört farklı türde yemi dağıtabilirsiniz.

Otomatik yemleme optimizasyonu: DairyManagementSystem 21 ile birlikte çalışma

Otomatik yemleme ile uzun vadede rutin işler için gereken zamanı azaltabilirsiniz. Bu fonksiyona iki ana bileşen katkıda bulunmaktadır: DairyPlan C21 ve DairyFeed C 8000 otomatik yem konsantresi dağıtıcı. DairyPlan C21 her bir hayvan için yem tahsisini hesaplar ve bu veriyi otomatik yemleyiciye gönderir. DairyFeed C 8000 ve DairyManagementSystem 21'in avantajlarına genel bakış:

  • Dinamik aralık sistemi kullanarak besinsel prensipleri baz alan otomatik yemleme
  • Ayrıca düzenli yemleme zamanlarının mümkün olmadığı durumlar için uygundur
  • Günlük istihkaklar kolayca istenilen şekilde girilir
  • Süt randımanına göre otomatik yemleme

GEA'nın otomatik yemleyicisi, gıda ile ilgili anlaşmazlıkların minimuma indirilmesine yardımcı olur

Otomatik yemleme hem zaman hem çalışmadan tasarruf sağlar. DairyFeed C 8000 ayrıca hayvanlarınız arasındaki yemleme anlaşmazlıklarını azaltır. Burada tasarım anahtardır: Uzun, yalıtımlı yem kutular tek, çift veya duvar kutusu olarak mevcuttur. Bu da patron konumundaki veya kızgınlıktaki hayvanların kontrollü yemleme prosesini bozmalarını ve kazalara neden olmasını önler. Modeli ne olursa olsun, daha rahat bir atmosfer sürünün randımanını arttıracaktır.