VCool dikey süt tankıyla, daha büyük miktarlarda sütü bile en küçük alanlarda depolayabileceksiniz; dikkatli ve güvenli bir şekilde, hem iç hem dış mekanlarda.

Sütün depolanması için, uygun bir sisteme ihtiyacınız vardır. Süt, mümkün olan en az iş gücü ile güvenli ve dikkatli bir şekilde soğutulması ve depolanmalıdır. Bu, satış anında yüksek bir süt fiyatı elde etmenizi sağlayacaktır. VCool silo tankı, GEA Toplam Çözümler stratejisine entegre edilmektedir ve ekstra ekipmanlar ve bileşenler kullanılarak modüler şekilde genişletilebilmektedir.

Sütün GEA’nın VCool silo tankı ile soğutulması: bir bakışta ürün avantajları

  • Alandan tasarruf sağlayan küçük alanlı depolama
  • 15.000 ila 35.000 litre arasında değişen ebatlarda mevcuttur
  • Uzun kullanım ömrü ve dış mekanlarda depolama için sağlam ve su geçirmez paslanmaz çelik tasarım
  • Bir karıştırıcı ve etkin temizlik sistemi sayesinde sağlanan özenli süt depolaması
  • Yalıtıma su sızmalarına karşı koruma için çift duvarlı, hermetik yalıtımlı ve tamamen kaynaklı olan konteyner
  • Çeşitli soğutma üniteleri ve aksesuarları mevcuttur

Size özel ihtiyaçları karşılamak için, VCool süt tankı farklı ebatlarda sipariş edilebilmektedir. Hacimleri 15.000 ila 35.000 litre arasında değişen altı farklı ebat arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde, VCool hem küçük hem de büyük çiftliklerin taleplerini karşılayabilmektedir. Ayrıca, sizlere farklı soğutma sistemleri ve numune alma cihazları gibi ekstra ekipmanlar sunmaktayız.

Sütün sadece 14 m² bir alanda soğutulması ve depolanması.
 

VCool’un en büyük gücü sahip olduğu yapısıdır. Bir silo tankı olarak, sadece 14 m²’lik beton bir taban üzerinde büyük miktarlarda sütü depolayabilmenizi sağlar. Tankın kendisi, kapasitesinden bağımsız olarak sadece üç metre çapındadır. Bir silo tankı olarak yapısı, dikey konumlandırmanın tankın daima tamamen boşalmasını sağlamaya yardımcı olduğu başka bir önemli avantaj da sağlamaktadır. Bu durum, temizlik için gereken süre ve maliyeti azaltmaktadır. Süt tankı, daha uzun kullanım ömrü için çift duvarlı yapıda, paslanmaz çelikten imal edilmektedir.

Sütün sizin seçtiğiniz etkili bir soğutma sistemiyle soğutulması

Bir sistem sağlayıcısı olarak bizler, özenli süt depolaması için sizlere uyumlu soğutma sistemleri de sunmaktayız. Söz konusu soğutma olduğunda, farklı süt hacimleri için en yüksek verimi sağlamak amacıyla, iki farklı çözümden birisini seçme şansına da sahipsiniz. Sütün soğutulması, yeni skrol kompresörlerle bariz ölçüde enerji verimli hale gelmektedir ve skrol kompresörlerle donatılmış soğutma ünitelerini kullanarak enerjiden %13 tasarruf edebilirsiniz. Soğutma sistemi otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bu, sıcaklıkta bir yükselme algıladığında soğutma sisteminde buna göre uyarlama da yapan ICool kontrol ünitesiyle sağlanmaktadır. ICool, değerli sütünüzü kontrol edip izler ve soğuk zincirdeki herhangi bir sorun hakkında sizi erkenden uyarır. ICool kontrol sistemi, soğutma, temizleme ve karıştırma parametrelerini hassas ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilmenizi sağlar.

VCool süt tankı için etkin ve hassas temizleme sistemleri

VCool süt tankı, süt üretiminde yüksek kaliteyi garanti etmek için bir akıllı temizleme sistemi ile donatılmıştır. Ana öğe, altı su çıkışı olan büyük bir fıskiyedir; bu fıskiye, temizleme suyunu tankın tamamına dağıtır. Sütün depolanması süresince süte suyun karışmasını önlemek için, patentli bir emniyet vanası ile donatılmıştır. Bir dolum seviyesi ölçüm cihazı, temizleme esnasında tahliye vanasının kapanmasını önler ve ayrıca optimum temizleme maddesi konsantrasyonunu tayin eder. Ayrıca ICool kontrol ünitesiyle, temizleme prosesini ihtiyaçlarınıza göre programlayabilir ve WebGate üzerinden kolayca izleyebilirsiniz. Böylelikle iş yükünüzü azaltabilir ve değerli zamandan tasarruf edebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, modüler üniteleri kullanarak VCool’u genişletebilirsiniz. Çözümlerimiz ihtiyaçlarınızla büyür.