Sütün depolanması, süt çiftçiliğinde çok önemli bir faktördür. Sütün kalitesi sadece soğutularak tam olarak korunabilir. GEA çözümü: TCool yatay depolu süt soğutma tankı.

Süt tankının ilk bakıştaki anahtar özellikleri:

  • Süt tankının 24 değişkeni mevcuttur: özelleştirilmiş süt soğutması için geniş seçenek yelpazesi
  • Üstün kalite yalıtıma sahip süt tankı
  • Ayrı olarak konfigüre edilmiş süt girişi: Yukarıdan, alttan, önden ve hem önden hem arkadan giriş
  • Uzun ömürlü evaporatörler: devamlı kalite kontrolü sayesinde süt depolamasında yüksek güvenilirlik.

Süt depolama ve soğutmadaki verimliliği, istatistiklerde açıkça görülmektedir. TCool süt tankı, termal köprü oluşumunu önler ve sıcaklık artışını 12 saatlik sürede 0.5°C ile sınırlar.

Sütün depolanması ve soğutulması: GEA süt tankı ile daha önce hiç olmadığı kadar özelleştirilmiştir
 

Toplamda 24 farklı değişken ve kapasite ile - 1.010 litreden 33.500 litreye - sütünüzü TCool süt tankında soğutabilirsiniz. Avantajları:

  • Sütün soğutulması: Süt tankı ile enerji tasarrufu yaparsınız
  • Tank, etkili bir şekilde temizlenebilir
  • Kullanımı kolay ICool kontrol sistemi

ICool kontrol sistemi ile her bir parametreyi izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Bu süt kontrol sistemi, 4 °C'de +/- %0,2 doğruluk seviyesi elde etmenizi sağlar. ICool kontrol sistemi ayrıca enerji tüketiminizi tamamen otomatik olarak takip eder, soğuk zincirde oluşabilecek hatalara karşı sizi uyarır.

Sütün depolanması: süt üretimi için mükemmel temizlik

Hangi tanka karar verirseniz verin: Süt kalitesini bozabilecek süt donmalarını önlemek üzere dikey yüksek performanslı pompa ile temizlik prosesi sonunda komple drenaj mümkündür. Pompa üzerindeki bir giriş filtresi, sprey başlığının tıkanmasını önler ve ayrıca pompayı korur.

Temizlik maddesinin dozajlanması genel olarak pompa kullanılarak gerçekleştirilir. Bu da temizlik maddesiyle doğrudan teması önler ve hassas olarak düzenlenmiş miktar avantajı sağlar. ICool kontrol sistemi, temizlik maddesindeki değişiklikleri de yönetir, bu da size zaman kazandırırken, sağlığınıza zararlı olabilecek güçlü temizlik malzemeleri ile teması önler. Sütün depolanması ve soğutulması esnasında çeşitli kontaminasyon türleri oluşabilir, bu da çeşitli temizlik proseslerinin kullanımını gerekli kılar. 

Alkali ve asidik temizleyiciler arasından tercih yapın. İsteniyorsa, üçüncü bir pompa kullanarak dezenfeksiyon yapmak mümkündür.

Sütü soğutun ve depolayın, en önemli verilerinizi kaydedin

ICool Analiz ile ICool kontrol sisteminden en iyi şekilde faydalanın. Avantajlarınız: ICool Analiz, 4 adede kadar soğutma ünitesine ve karıştırma prosesine dair durum bilgilerine kolay erişim sağlar. Yazılım ayrıca kapsamlı hacim ve sıcaklık profili bilgilerini kaydetme opsiyonu sunmaktadır. ICool Analiz ile son 100 yıkama döngüsüne doğrudan ekrandan ulaşabilir, 10 yıla kadar olan verileri USB belleğe arşivleyebilirsiniz. Bu veriler ayrıca Excel'de daha detaylı analiz için bir CSV dosyası olarak dışa aktarılabilir.