Etkin bir şekilde soğuk süt: PCool süt soğutma kazanı, sütünüzü en yüksek kalite seviyesinde tutmanıza yardımcı olur, temizlemesi kolaydır, enerji verimi oldukça yüksektir ve özellikle de küçük süt çiftlikleri için uygundur.

GEA ayrıca, küçük süt çiftlikleri veya düşük süt miktarları için de mükemmel soğutma çözümleri sunmaktadır: PCool süt soğutma kazanı. PCool serisi, kapasiteleri 320 litre ila 1950 litre arasında değişen süt soğutma kazanlarını içermekte olup her çiftlik ve her bireysel süt üretimi için uygundur. Süt depolama ve soğutma – ineğin kendisi kadar önemli.

Bir bakışta PCool’un anahtar özellikleri:

  • Küçük süt çiftlikleri veya düşük süt miktarları için idealdir
  • Süt soğutma: 320 ila 1950 litre arasında değişen hacimlerde
  • Altı farklı ebat arasından seçim imkanı

Süt soğutma kazanı ile süt soğutması: En önemli avantajları

Genel olarak, PCool süt soğutma kazanının kullanımı oldukça basittir. Süt, soğutma gücü, karıştırıcı, tasarım ve depolama bakımından AB standardı 13732’ye uygun olarak soğutulur. Süt soğutmada, soğutma gücü çok yüksek bir öneme sahiptir. Yüksek kalitede paslanmaz çelik buhalaştırıcı kullanarak, ideal bir ısı transferini ve yüksek soğutma kapasitesini garanti etmekteyiz. GEA sadece en yüksek kalite standartlarında üretim yapar, bileşenler artırılmış basınç ve kaçak testlerine tabi tutulur. Bu da sizin için, süt üretiminde kritik öneme sahip olan istikrarlı soğutma performansı sağlar. Vaporizatördeki mükemmel yağ dönüşü, kompresörün etkin bir şekilde yağlanmasını sağlayarak hem uzun bir kullanım ömrünü hem de yüksek güvenilirlikte süt depolamasını garanti eder.

PCool süt soğutma kazanı ile son derece etkin süt depolaması

Yalıtım, sıcaklık kontrolü açısından kritik öneme sahiptir. PCool süt soğutma kazanı, etkileyici bir yüksek yoğunluğa sahip ve ayrıca CFC içermeyen poliüretan köpük ile astarlanmaktadır. Böylece, enerjiden tasarruf edebilir ve ayrıca ineklerin süt sağım işlemleri arasında sıcaklık yükselmesini önleyebilirsiniz. Hepsinden önemlisi: Sütün kalitesi her zaman tam olarak korunur; bir elektrik kesintisi durumunda bile süt ulaşmış olduğu ısıda kalır.

Etkili ve standartlaştırılmış: soğutma kazanında soğuk süt

Süt, istenilen depolama sıcaklığına çok hızlı bir şekilde ulaşır. Kazanlar, standart olarak soğutma üniteleriyle (soğutucu madde R404A) birlikte teslim edilir ve tamamının kaliteleri ve işlevsellikleri kontrol edilir. Bu yüksek performanslı üniteler (EN 13732 standardı uyarınca), soğutma gücünü artırır ve ayrıca elektrik tüketimini azaltır. Çiftliğinizin gereksinimlerine bağlı olarak, 2 süt sağımı (BII) ile 4 süt sağımı (BII) arasında değişen standartlaştırılmış performans sınıflarından seçim yapabilirsiniz. Süt depolama ve soğutma – dayanıklı tasarımı sayesinde, süt soğutma kazanı süt üretimindeki en önemli yardımcılarınızdan biridir.

Süt depolama ve soğutma: Gerçekten de bu kadar basit

Ekstra sağlam bir galvanizli şasi ve kısıtlamasız bir ayak ayarı sayesinde, sütün soğutulması şimdi her zamankinden daha da basit. Bu durum temizlik ve dolum süreçleri için de geçerlidir. Geniş kapak açılması (175 mm çapında), kazanın içine rahatça erişebilmenizi sağlar.

Optimum konfor için: elektronik kontrol ünitesi

A4 elektronik kontrol ünitesi kullanan bir termostat ile, soğutma prosesinin otomatik kontrolünden faydalanabilirsiniz. Kolay görülebilir dijital ekran sayesinde, tüm önemli veriler gözünüzün önünde. Karıştırma süreleri bağımsız olarak programlanabilir ve eşit/dengeli bir yağ dağılımı sağlar. Bu durum, sütte kaymak oluşumunu önler.